Pracownia Neurostymulacji i EEG

Pracownia Neurostymulacji i EEG w Centrum Medycznym Magwise to jedna z najlepszych tego typu placówek w Europie.

Nasze doświadczenie

Od 2019 roku systematycznie wdrażamy do praktyki klinicznej nieinwazyjne metody stymulacji mózgu (NIBS, ang. non-invasive brain stimulation). Na wyposażeniu Pracowni mamy 3 stymulatory rTMS wiodących marek (MagVenture, Magstim, Deymed) oraz jedyny w Polsce Neurolith® - system do stymulacji TPS® szwajcarskiej firmy STORZ Medical. Ponadto wprowadziliśmy terapię EEG Biofeedback oraz pełen panel badania EEG i QEEG. W naszej ofercie leży także programowanie elektrod do głębokiej stymulacji mózgu (DBS, ang. deep brain stimulation). Kwalifikacją do zabiegów neurostymulacji zajmuje się kilkuosobowy zespół psychiatrów i neurologów, który stale podnosi swoje umiejętności oraz zdobywa wiedzę uczestnicząc w tematycznych miedzynarodowych konferencjach. O prawidłowy przebieg każdej sesji dba wykwalifikowany zespół elektroradiologów akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej. Pacjenci w trakcie terapii objęci są profesjonalną opieką lekarza i psychologa.

Nasze terapie

Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (TMS, rTMS)

Terapia TMS stała się naszym znakiem rozpoznawczym. Pierwszy zabieg przezczaszkowej stymulacji magnetycznej wykonaliśmy w lipcu 2019 roku, od tego czasu nasza klinika przeleczyła ponad 700 osób wykonując w sumie kilkanaście tysięcy zabiegów rTMS. Czujemy się ekspertami w zakresie tej metody, oraz pionierami w jej wdrażaniu w Polsce. Magwise jest najwięszą placówką oferująca zabiegi TMS w naszym kraju, co pozwala nam oferować najniższe ceny zabiegów. Stymulacja TMS na dobre zadomowiła się w medycynie stając się pełnowartościową metodą leczenia wielu schorzeń psychiatrycznych i neurologicznych. Mamy ambicje wykonywać zabiegi rTMS na najwyższym światowym poziomie. Więcej o metodzie TMS przeczytasz tutaj terapia TMS.

Nasze terapie

Przezczaszkowa stymulacja impulsowa (TPS)

Terapia TPS to nowatorska i innowacyjna metoda leczenia, którą wprowadziliśmy jako pierwsi w Polsce w 2022 roku. Na świecie wykonano do tej pory ponad 24 tysiące terapii TPS w 33 krajach. Technologia fal uderzeniowych została opracowana kilkadziesiąt lat temu przez szwajcarską firmą STORZ Medical. Oddziaływanie to wyróżnia się głębokością stymulacji, która w przypadku TPS wynosi aż 8 cm. Stymulację impulsową stosuje się z powodzeniem w wielu dziedzinach medycyny - w urologii, kardiologii, ortopedii, dermatologii, medycynie sportowej, neurologii oraz psychiatrii. Więcej o metodzie TPS przeczytasz tutaj: terapia TPS.