Poradnia Neurologiczna

W naszej Poradni Neurologicznej otrzymasz pomoc zespołu specjalistów z zakresu neurologii oraz neuropsychologii.

Neurolog

Neurolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce chorób obwodowego oraz środkowego układu nerwowego, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych oraz mięśni. Neurolodzy wykorzystują różnorodne metody diagnostyczne, takie jak: badanie neurologiczne, obrazowanie mózgu (np. rezonans magnetyczny) oraz elektroencefalografia (EEG), aby ocenić stan pacjenta i dostosować odpowiednie leczenie.

Neuropsycholog

Neuropsycholog to specjalista zajmujący się badaniem relacji między funkcjonowaniem układu nerwowego, a zachowaniem oraz procesami poznawczymi. Neuropsycholodzy analizują wpływ uszkodzeń mózgu na funkcje kognitywne, takie jak pamięć, uwaga, język, percepcja, zdolności intelektualne, myślenie abstrakcyjne. Zajmują się oceną neuropsychologiczną, która obejmuje stosowanie różnorodnych testów i zadań mających na celu zbadanie możliwych deficytów poznawczych u pacjentów. Ich głównym celem jest zrozumienie procesów neuropsychologicznych oraz opracowanie strategii interwencyjnych i rehabilitacyjnych dla osób z różnymi zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak np. choroba Alzheimera, czy urazy mózgu. Głównym obszarem działalności neuropsychologii klinicznej jest diagnostyka różnicowa otępień (demencji). W Magwise możliwe jest wykonanie kompletnego badania neuropsychologicznego, którego efektem jest szczegółowy raport diagnostyczny.

diagnostyka

Badanie EEG

EEG (elektroencefalografia) to metoda pomiaru aktywności elektrycznej generowanej przez mózg. Jest to nieinwazyjna procedura, w której elektrody umieszcza się na skórze głowy pacjenta, a następnie rejestruje się i analizuje sygnały elektryczne generowane przez neurony w mózgu. Więcej o EEG przeczytasz tutaj

Skontaktuj się z nami

Wyślij maila