Terapia TMS krok po krokuJak rozpocząć leczenie?

Terapia TMS odbywa się pod kontrolą lekarza - specjalisty psychiatry. Nie każdą jednostkę chorobową można leczyć za pomocą TMS. Aby rozpocząć terapię trzeba umówić się najpierw na konsultację kwalifikacyjną.
1

Odezwij się do nas

Wyślij e-maila na: kontakt@magwise.pl lub zadzwoń pod +48 662 277 477 lub wyślij

2

Konsultacja kwalifikacyjna

W gabinecie lub zdalnie, w trakcie której specjalista psychiatra oceni szanse powodzenia terapii i zaproponuje najbardziej korzystny protokół stymulacji

3

Ustalenie terminów

Ustalenie z asystentką grafiku stymulacji

photo

Ewelina była leczona różnymi preparatami - zażywała flupentyksol, kwetiapinę, mirtazapinę, sulpiryd, trozadon, paroksetynę, buproprion. Leki nie dawały nic poza męczącymi efektami ubocznymi. Jedynie wenlafaksyna dawała umiarkowaną poprawę - ale tylko na początku. Terapia TMS przyniosła skutek już po tygodniu od ostatniego zabiegu a po kilku kolejnych dniach - remisję depresji.

Ewelina

Zmagała się z lekooporną depresją przez 10 lat

Przykładowa terapia

Podstawowy protokół TMS

Najlepiej sprawdzony, zatwierdzony przez FDA do leczenia lekoopornej depresji. Sesje wykonywane są raz dziennie i trwają ok 20 minut. Terapia trwa 30 dni roboczych.

Czas trwania
30 dni
Ilość sesji
1 sesja dziennie
Czas trwania sesji
20 minut
Skuteczność
45%

Protokół SAINT

Skumulowany intensywny iTBS inspirowany protokołem stymulacji opracowanym na Uniwersytecie Stanforda (SAINT-TRD, SNT). Dziesięć kilkuminutowych sesji iTBS dziennie wykonywanych co godzinę. Jest to prawdopodobnie najbardziej efektywna terapia depresji lekoopornej na świecie - około 80% pacjentów uzyskuje remisję.

Czas trwania
5 dni
Ilość sesji
10 sesji dziennie
Czas trwania sesji
10 minut
Skuteczność
80%

W czym możemy pomóc?Schorzenia leczone za pomocą TMS

TMS to metoda leczenie, której zakres ciągle się rozszerza. Zobacz jakie choroby potrafimy leczyć przezczaszkową stymulacją magnetyczną.

Depresja

Depresja to choroba o której cały czas niewiele wiemy. Prawdopodobnie jej przyczyn może być wiele. Objawy depresji to przede wszystkim permanentny smutek oraz brak odczuwania radości (anhedonia). Do innych objawów zaliczamy także poczucie braku energii, męczliwość, zaburzenia pamięci i koncentracji, spadek zainteresowań, izolowanie. W efekcie może prowadzić do braku satysfakcji z życia oraz w skrajnych przepadkach do pojawienie się myśli samobójczych.

Spektrum OCD

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (dawniej nerwica natręctw, ang. obsessive-compulsive syndrome, OCD) to występowanie nawracających, uporczywych myśli natrętnych (obsesji) lub/i czynności przymusowych (kompulsji). Objawy te zwykle postrzegane sa jako bezproduktywne, osoby chore próbują się nim opierać, jednak przy próbie zaniechania czynności przymusowej pojawia się intensywny lęk. U pacjenta z czasem utrwala się mechanizm unikowy, tzw rytuały odczyniające, przybierajce często charakter stereotypowych, zupełnie bezsensownych czynności.

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe są zmorą naszych czasów, chorobą cywilizacyjną. Wynikają głównie ze zmiany warunków społeczno-bytowych jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich 100 lat. Ciągła gonitwa, szybkie tempo życia, przewlekły stres, przeładowanie informacyjne, rozpad tradycyjnej rodziny, cyfryzacja i spłycenie więzi społecznych - to tylko niektóre przyczyny w efekcie których nasz mózg w pewnym momencie przestaje właściwie funkcjonować i daje o sobie znać.

Uzależnienia

Uzależnienie jest chorobą psychiczną. Jego leczenie opiera się przed wszystkim na psychoterapii uzależnień, będącej próbą dotarcia do zaburzeń pierwotnych, w efekcie których chory poszukuje różych substancji w celu odurzenia się lub „samoleczenia”. Kropla drąży skałe, z czasem całe życie uzależnionego koncentruje się wokół zdobywania i zażywania substancji dewastując zdrowie psychiczne. Zdecywowanie nie można opierać terapii uzależnień jedynie na farmakoterapii, która pełni jedynie rolę wspomagającą. Podobnie TMS - nie może zastąpić pracy własnej oraz fachowo prowadzonej psychoterapii., do której zachęcamy wszystkich pacjentów. Psychoterpię uzależnień prowadzimy w naszym Centrum Medycznym Magwise. Niemniej możemy za pomocą TMS wspomóc mózg w redukcji głodu alkoholowego, kokainowego oraz nikotynowego.

Funkcje poznawcze

Zaburzenia otępienne są wyzwaniem współczesnej medycyny. Na dzień dzisiejszym nie ma możliwości odwrócenia „równi pochyłej” jaką jest stopniowa utrata funkcji poznawczych w demencji. Możemy co najwyżej nieco spowolnić ten proces oraz leczyć towarzyszące otępieniu zaburzenia psychiczne. Medycyna potrzebuje nowych możliwości, zaś jedną z bardziej obiecujących metod leczniczych w leczeniu zaburzeń kognitywnych mogą być przeróżne metody neuromodulacyjne jak tDCS, TPS oraz TMS.

Osobowość typu borderline (BPD)

Leczenie BPD to jedno z największych wyzwań współczesnej psychiatrii. Zaburzenia osobowości typu borderline są jednym z najczęstszych przyczyn nagłych hospitalizacji psychiatrycznych. Nowe spojrzenie na terapię BPD rzuca metoda TMS. Pomimo, że dotychczasowe prace badawcze były prowadzone na niewielkich grupach pacjentów, to ich efekty są bardzo obiecujące.