SCHORZENIA LECZONE W KLINIKACH MAGWISEUzależnienia

Uzależnienie jest chorobą psychiczną. Jego leczenie opiera się przede wszystkim na psychoterapii uzależnień, będącej próbą dotarcia do zaburzeń pierwotnych, w efekcie których chory poszukuje różnych substancji w celu odurzenia się lub „samoleczenia”.

Kropla drąży skałę, z czasem całe życie uzależnionego koncentruje się wokół zdobywania i zażywania substancji dewastujące zdrowie psychiczne. Zdecydowanie nie można opierać terapii uzależnień jedynie na farmakoterapii, która pełni jedynie rolę wspomagającą.

Osobom uzależnionym i współuzależnionym proponujemy:

  • psychoterapię, którą prowadzimy w naszym Centrum Medycznym Magwise.
  • zabiegi TMS wspomagające mózg w redukcji głodu alkoholowego, kokainowego oraz nikotynowego.

W 2021 r. grupa naukowców z Uniwersytetu w Linköping (Szwecja) przeprowadziła bardzo obiecujące badanie na 51 uzależnionych od alkoholu. Szwedzi wykazali znaczącą redukcję ilości spożywanego alkoholu oraz zmniejszenie nasilenia głodu alkoholowego w efekcie stymulacji TMS okolic przedczołowych.

Inni badacze jak Camprodon (2007) wykazali redukcję głodu kokainowego już po dwóch sesjach TMS. Podobnie Politi (2008) - po 10 sesjach TMS.

Działanie wspomagające rzucanie palenia jest historycznie jednym z pierwszych wskazań do stosowania TMS. Od 2013 r. powstało wiele badań i doniesień naukowych na ten temat. Jedno z ostatnich przytaczamy tutaj.

Rodzaje uzależnień leczonych w naszej klinice za pomocą terapii TMS

  • uzależnienie od alkoholu
  • uzależnienie od stymulantów (kokaina, amfetamina)
  • uzależnienie od nikotyny
  • uzależnienia behawioralne - pracoholizm, zakupoholizm, siecioholizm, uzależnienie od telefonu lub komputera, uzależnienie od pornografii, seksoholizm

Pozwól sobie pomóc

Sprawdź czy kwalifikujesz się do terapii