Schorzenia leczone w klinikach magwiseW czym się specjalizujemy?

Stosujemy wiele metod leczniczych, a ich zakres ciągle się rozszerza. Sprawdź jakie choroby potrafimy leczyć w Magwise

Depresja

Depresja to choroba o której cały czas niewiele wiemy. Prawdopodobnie jej przyczyn może być wiele. Objawy depresji to przede wszystkim permanentny smutek oraz brak odczuwania radości (anhedonia).

Spektrum OCD

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (dawniej nerwica natręctw, ang. obsessive-compulsive syndrome, OCD) to występowanie nawracających, uporczywych myśli natrętnych (obsesji) lub / i czynności przymusowych - czyli kompulsji.

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe są zmorą naszych czasów, chorobą cywilizacyjną. Wynikają głównie ze zmiany warunków społeczno-bytowych jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Zaburzenia koncentracji uwagi ADHD/ADD

Jest to najczęstsze zaburzenie neurorozwojowe. Dotyczy 5% populacji ogólnej. Objawy towarzyszą przez całe życie. Kolejne problemy kumulują się, wpływając na rozwój, pracę, relacje.

Uzależnienia

Uzależnienie jest chorobą psychiczną. Jego leczenie opiera się przede wszystkim na psychoterapii uzależnień, będącej próbą dotarcia do zaburzeń pierwotnych, w efekcie których chory poszukuje różnych substancji w celu odurzenia się lub „samoleczenia”.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest najczęściej występująca formą demencji. Nie można jej wyleczyć. Liczba osób cierpiących na chorobę Alzheimera stale rośnie – obecnie problem ten dotyczy około 33 milionów ludzi na całym świecie.