brain

Odzyskaj radość z życia

Nasze terapie

TMS

Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (TMS) jest bezpieczną metodą terapeutyczną, oparta na wykorzystaniu pola magnetycznego oraz zjawiska indukcji elektromagnetycznej do precyzyjnej neuromodulacji aktywności neuronalnej mózgu.

TPS®

Przezczaszkowa stymulacja impulsowa (TPS®) jest zatwierdzoną w Europie od 2018 roku opcją terapeutyczną stosowaną w przypadku łagodnego i umiarkowanego stadium choroby Alzheimera.

TMS+TPS

Łączymy dwie najskuteczniejsze nieinwazyjne metody stymulacji mózgu - TMS i TPS® w jedną terapię w celu maksymalnej potencjalizacji efektu leczniczego.

Terapia TMS w Centrum Medycznym Magwise

Terapia TMS w Centrum Medycznym Magwise

Obejrzyj film o zabiegach przezczaszkowej stymulacji magnetycznej oraz osobiste relacje niektórych naszych pacjentów.

TMS Therapy trailer

TMS Therapy trailer

Watch a video about transcranial magnetic stimulation treatments and personal testimonials from some of our patients.

Schorzenia leczone w klinice MagwiseW czym się specjalizujemy?

Stosujemy wiele metod leczniczych, a ich zakres ciągle się rozszerza. Sprawdź jakie choroby potrafimy leczyć w Magwise

Depresja

Depresja to choroba o której cały czas niewiele wiemy. Prawdopodobnie jej przyczyn może być wiele. Objawy depresji to przede wszystkim permanentny smutek oraz brak odczuwania radości (anhedonia).

Spektrum OCD

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (dawniej nerwica natręctw, ang. obsessive-compulsive syndrome, OCD) to występowanie nawracających, uporczywych myśli natrętnych (obsesji) lub / i czynności przymusowych - czyli kompulsji.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest najczęściej występująca formą demencji. Nie można jej wyleczyć. Liczba osób cierpiących na chorobę Alzheimera stale rośnie – obecnie problem ten dotyczy około 33 milionów ludzi na całym świecie.

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe są zmorą naszych czasów, chorobą cywilizacyjną. Wynikają głównie ze zmiany warunków społeczno-bytowych jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Uzależnienia

Uzależnienie jest chorobą psychiczną. Jego leczenie opiera się przede wszystkim na psychoterapii uzależnień, będącej próbą dotarcia do zaburzeń pierwotnych, w efekcie których chory poszukuje różnych substancji w celu odurzenia się lub „samoleczenia”.

Zaburzenia koncentracji uwagi ADHD/ADD

Jest to najczęstsze zaburzenie neurorozwojowe. Dotyczy 5% populacji ogólnej. Objawy towarzyszą przez całe życie. Kolejne problemy kumulują się, wpływając na rozwój, pracę, relacje.

Historie naszych pacjentów

Wiemy jak trudno stracić wiarę po latach nieskutecznych prób leczenia, cieszymy się z każdego przypadku skutecznej terapii.
Ewelina

Ewelina była leczona różnymi preparatami - zażywała flupentyksol, kwetiapinę, mirtazapinę, sulpiryd, trozadon, paroksetynę, buproprion. Leki nie dawały nic poza męczącymi efektami ubocznymi. Jedynie wenlafaksyna dawała umiarkowaną poprawę - ale tylko na początku. Terapia TMS przyniosła skutek już po tygodniu od ostatniego zabiegu a po kilku kolejnych dniach - remisję depresji.

EwelinaZmagała się z lekooporną depresją przez 10 lat

Anita, 25 lat

Anita od wielu lat była nieskutecznie leczona z rozpoznaniem dysmorfofobii. Stosowano bez większego efektu fluoksetynę, wenlafaksynę, paroksetynę, sulpiryd, alprazolam. Pacjentka całkowicie wycofała się z życia społecznego, po studiach nie podjęła żadnej pracy. Przed leczeniem w Magwise Anita praktycznie w ogóle nie wychodziła z domu. U pacjentki wykonaliśmy 45 sesji TMS w ciągu 10 dni, w kilku obszarach ośrodkowego układu nerwowego uzyskując 70% redukcję objawową. Dzięki temu Anita mogła zacząć nowe życie. Terapia TMS przyniosła skutek już po tygodniu od ostatniego zabiegu a po kilku kolejnych dniach - remisję depresji.

Anita, 25 latOd dzieciństwa walczyła z zaburzeniami ze spektrum OCD

Stefan, 40 lat

Stefan od dzieciństwa cierpi na uporczywe objawy nerwicy natręctw. Pomimo, iż jest osobą bardzo łagodną, dominują natrętne myśli zrobienia krzywdy komuś lub sobie. Ponadto pacjent cierpi na natręctwa o charakterze homoseksualnym. Chorego leczymy regularnie od 2 lat - przez ten czas doświadczył radykalnego zmniejszenia nasilenia objawów. Stefan uczestniczy w programie sesji powtórkowych, co pozwala mu podtrzymać efekt antyobsesyjny TMS. Nie przyjmuje leków psychotropowych.

Stefan, 40 latCierpi na nerwicę natręctw

Leokadia, 75 lat

Leokadia ma zdiagnozowane zaniki korowo-podkorowe. Dwukrotnie była hospitalizowana na oddziałach psychiatrycznych z powodu objawów otępiennych i depresyjnych. Do naszego gabinetu przyszła razem z niewidomym mężem, którego jest przewodnikiem i opiekunem. U pacjentki wykonaliśmy 10 dniowy cykl leczenia TMS uzyskując poprawę kontaktu, skupienia oraz orientacji w terenie. Mąż Leokadii stwierdził duża poprawę, co było dla nas najlepszą nagrodą za wykonaną pracę.

Leokadia, 75 lat

W czym możemy pomóc?

Oferujemy Państwu szeroki zakres usług

Terapia TMS

Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (ang. transcranial magnetic stimulation – TMS) jest bezpieczną metodą terapeutyczną, oparta na wykorzystaniu pola magnetycznego oraz zjawiska indukcji elektromagnetycznej do precyzyjnej neuromodulacji aktywności neuronalnej mózgu. Stanowi alternatywny sposób leczenia niektórych zaburzeń psychicznych, zwłaszcza lekoopornych.

Terapia TPS®

Przezczaszkowa stymulacja impulsowa (TPS®) jest zatwierdzoną w Europie od 2018 roku opcją terapeutyczna stosowaną w przypadku łagodnego i umiarkowanego stadium choroby Alzheimera.

Nasza klinika

Klinika Magwise zapewnia komfort i dyskrecję naszym pacjentom. Dzięki położeniu w centrum łatwo można do niej dotrzeć komunikacją publiczną.

WARSZAWA

ul. Siedmiogrodzka 9 01-204 Warszawa

parter