
Terapia TMS w Centrum Medycznym Magwise
Obejrzyj film o zabiegach przezczaszkowej stymulacji magnetycznej oraz osobiste relacje niektórych naszych pacjentów.

TMS Therapy trailer
Watch a video about transcranial magnetic stimulation treatments and personal testimonials from some of our patients.
Schorzenia leczone w klinice MagwiseW czym się specjalizujemy?
Depresja
Depresja to choroba o której cały czas niewiele wiemy. Prawdopodobnie jej przyczyn może być wiele. Objawy depresji to przede wszystkim permanentny smutek oraz brak odczuwania radości (anhedonia).
Spektrum OCD
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (dawniej nerwica natręctw, ang. obsessive-compulsive syndrome, OCD) to występowanie nawracających, uporczywych myśli natrętnych (obsesji) lub / i czynności przymusowych - czyli kompulsji.
Choroba Alzheimera
Choroba Alzheimera jest najczęściej występująca formą demencji. Nie można jej wyleczyć. Liczba osób cierpiących na chorobę Alzheimera stale rośnie – obecnie problem ten dotyczy około 33 milionów ludzi na całym świecie.
Zaburzenia lękowe
Zaburzenia lękowe są zmorą naszych czasów, chorobą cywilizacyjną. Wynikają głównie ze zmiany warunków społeczno-bytowych jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich 100 lat.
Uzależnienia
Uzależnienie jest chorobą psychiczną. Jego leczenie opiera się przede wszystkim na psychoterapii uzależnień, będącej próbą dotarcia do zaburzeń pierwotnych, w efekcie których chory poszukuje różnych substancji w celu odurzenia się lub „samoleczenia”.
Zaburzenia koncentracji uwagi ADHD/ADD
Jest to najczęstsze zaburzenie neurorozwojowe. Dotyczy 5% populacji ogólnej. Objawy towarzyszą przez całe życie. Kolejne problemy kumulują się, wpływając na rozwój, pracę, relacje.
Historie naszych pacjentów

Ewelina była leczona różnymi preparatami - zażywała flupentyksol, kwetiapinę, mirtazapinę, sulpiryd, trozadon, paroksetynę, buproprion. Leki nie dawały nic poza męczącymi efektami ubocznymi. Jedynie wenlafaksyna dawała umiarkowaną poprawę - ale tylko na początku. Terapia TMS przyniosła skutek już po tygodniu od ostatniego zabiegu a po kilku kolejnych dniach - remisję depresji.

Anita od wielu lat była nieskutecznie leczona z rozpoznaniem dysmorfofobii. Stosowano bez większego efektu fluoksetynę, wenlafaksynę, paroksetynę, sulpiryd, alprazolam. Pacjentka całkowicie wycofała się z życia społecznego, po studiach nie podjęła żadnej pracy. Przed leczeniem w Magwise Anita praktycznie w ogóle nie wychodziła z domu. U pacjentki wykonaliśmy 45 sesji TMS w ciągu 10 dni, w kilku obszarach ośrodkowego układu nerwowego uzyskując 70% redukcję objawową. Dzięki temu Anita mogła zacząć nowe życie. Terapia TMS przyniosła skutek już po tygodniu od ostatniego zabiegu a po kilku kolejnych dniach - remisję depresji.

Stefan od dzieciństwa cierpi na uporczywe objawy nerwicy natręctw. Pomimo, iż jest osobą bardzo łagodną, dominują natrętne myśli zrobienia krzywdy komuś lub sobie. Ponadto pacjent cierpi na natręctwa o charakterze homoseksualnym. Chorego leczymy regularnie od 2 lat - przez ten czas doświadczył radykalnego zmniejszenia nasilenia objawów. Stefan uczestniczy w programie sesji powtórkowych, co pozwala mu podtrzymać efekt antyobsesyjny TMS. Nie przyjmuje leków psychotropowych.

Leokadia ma zdiagnozowane zaniki korowo-podkorowe. Dwukrotnie była hospitalizowana na oddziałach psychiatrycznych z powodu objawów otępiennych i depresyjnych. Do naszego gabinetu przyszła razem z niewidomym mężem, którego jest przewodnikiem i opiekunem. U pacjentki wykonaliśmy 10 dniowy cykl leczenia TMS uzyskując poprawę kontaktu, skupienia oraz orientacji w terenie. Mąż Leokadii stwierdził duża poprawę, co było dla nas najlepszą nagrodą za wykonaną pracę.
W czym możemy pomóc?
Terapia TMS
Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (ang. transcranial magnetic stimulation – TMS) jest bezpieczną metodą terapeutyczną, oparta na wykorzystaniu pola magnetycznego oraz zjawiska indukcji elektromagnetycznej do precyzyjnej neuromodulacji aktywności neuronalnej mózgu. Stanowi alternatywny sposób leczenia niektórych zaburzeń psychicznych, zwłaszcza lekoopornych.
Terapia TPS®
Przezczaszkowa stymulacja impulsowa (TPS®) jest zatwierdzoną w Europie od 2018 roku opcją terapeutyczna stosowaną w przypadku łagodnego i umiarkowanego stadium choroby Alzheimera.